Gospodarka - Świat

Indeksy odrabiają straty

Podczas środowej sesji na giełdach panowała atmosfera optymizmu. Evergrande, mimo że w niejasny sposób, zapowiedział spłatę odsetek od obligacji denominowanych w juanach.
Foto: Bloomberg

Większość światowych indeksów świeciła w środę na zielono. Benchmarki odrabiały straty po poniedziałkowym tąpnięciu, wywołanym obawami o bankructwo chińskiego giganta Evergrande. WIG20 na półmetku handlu rósł o około 2 proc. DAX rósł o 0,5 proc., a CAC40 o ponad 1 proc. Od poniedziałkowego dołka francuski indeks odbił już o blisko 3,7 proc. i z nawiązką odpracował straty. Kontrakty terminowe na S&P 500 wskazywały również, że otwarcie sesji będzie pozytywne.

Indeksy rosły przed decyzją Fedu. Wyczekiwana przez inwestorów informacja w sprawie polityki monetarnej została jednak ogłoszona po zamknięciu tego wydania „Parkietu".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.