Gospodarka - Świat

Bitcoin i inne tokeny mocno odczuły panikę

Rynkowe perturbacje wywołane groźbą bankructwa Evergrande spowodowały ucieczkę inwestorów od ryzykownych aktywów. W efekcie mocno ucierpiały kryptowaluty.
Foto: Bloomberg

Poniedziałek nie był łatwym dniem dla inwestorów, jeśli chodzi o większość aktywów. Na rynkach doszło do wyprzedaży z powodu obaw o potencjalne bankructwo chińskiego dewelopera. Oberwało się również kryptowalutom. Bitcoin, najpopularniejsza cyfrowa waluta, staniał w poniedziałek o ponad 8 proc. We wtorek większość europejskich indeksów odrabiała straty, jednak na rynku kryptowalut nadal atmosfera nie była optymistyczna. Na początku dnia bitcoin kontynuował spadki, a cena zeszła do 40,5 tys. USD. W kolejnych godzinach wróciła w okolice 43 tys. USD, ale nadal była poniżej poniedziałkowego zamknięcia.

– Na razie nie możemy przyjąć bardzo pozytywnego poglądu, dopóki nie przejdziemy przez kilka następnych dni – powiedział Matthew Dibb, dyrektor operacyjny w firmie Stack Funds.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.