Gospodarka - Świat

Independent: Gra pod publiczkę

Choć Coca-Cola, PepsiCo i Nestle publicznie zobowiązały się do ograniczania zużycia plastiku, to jednocześnie wspierały grupy opowiadające się za opóźnieniem reform zrównoważonego rozwoju – wynika z badania Change Markets Foundation.
Foto: Bloomberg

Jedną z opisywanych firm jest Coca-Cola. Zdaniem ekspertów firma zaangażowana jest w dziesięć inicjatyw mających na celu rozwiązanie problemu odpadów z tworzyw sztucznych, jednak jednocześnie jest członkiem aż siedmiu stowarzyszeń branżowych, które sprzeciwiały się wprowadzeniu przepisów regulujących zużycie jednorazowego plastiku.

Według raportu Coca-Cola jest największą firmą zanieczyszczającą planetę plastikiem, z rocznym zużyciem tego materiału na poziomie 2,9 mln ton rocznie. Zdaniem ekspertów z Greenpeace'u to właśnie działania prywatnych firm mają największy wpływ na zmianę sytuacji. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.