Gospodarka - Świat

Bitcoin w pobliżu 52 tys. dolarów, mobilizacja na Twitterze i Reddicie

Kapitalizacja rynku walut cyfrowych w poniedziałek wzrosła o 2,79 proc. do 2,34 biliona dolarów, natomiast obroty w ciągu minionych 24 godzin zmalały o 6,37 proc. do 118,2 mld USD.
Foto: Bloomberg

W mediach społecznościowych pojawiły się apele, by inwestorzy we wtorek kupowali niewielkie części bircoina za 30 dolarów by wesprzeć plany Salwadoru, który chce by najważniejsza waluta cyfrowa zyskała tam status legalnego środka płatniczego. W Salwadorze, jak informuje Bloomberg, instalowane są bankomaty umożliwiające zamianę bitcoinów na dolary amerykańskie, a rząd stworzył w tym celu specjalny fundusz o wartości 150 mln dolarów.

Obecna mobilizacja inwestorów na Twitterze i Reddicie kojarzy się z poprzednimi akcjami tego rodzaju, które doprowadziły do gwałtownych wzrostów kursów tzw memowych akcji. Czy będzie tak i tym razem?

-Skoordynowanie i realizacja takiego planu będzie dużym wyzwaniem dla użytkowników- twierdzi Vijay Ayyar, odpowiadający za region Azji i Pacyfiku na kryptowalutowej giełdzie Luno w Singapurze. Podkreśla on, że zadeklarowanie czegoś a zrobienie tego to wielka różnica.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.