Gospodarka - Świat

The New York Times: Bardziej zdecydowane kroki

Linie lotnicze Delta Air Lines wprowadzają nietypową metodę zachęcenia pracowników do szczepień. Od 1 listopada każdy niezaszczepiony będzie dopłacał 200 dolarów do swojego ubezpieczenia.
Foto: AFP

– Zawsze wiedzieliśmy, że szczepienia są najbardziej skutecznym sposobem na to, aby nasi pracownicy oraz klienci pozostali zdrowi. Właśnie dlatego decydujemy się podjąć solidne działania, mające pomóc nam podnieść wskaźnik zaszczepionych pracowników – stwierdził prezes Delta Air Lines Ed Bastian. W ostatnich tygodniach osoby, które były hospitalizowane z powodu Covid-19, nie zaszczepiły się. Tak śmiały ruch spowodowany jest ostateczną akceptacją przez Agencję Żywności i Leków (FDA) szczepionki przeciwko Covid-19 od Pfizera. Dotychczas obowiązywała decyzja FDA mówiąca, że preparat można podawać jedynie w szczególnych przypadkach. Oprócz Delta Air Lines na coraz bardziej zdecydowane kroki decydują się m.in. instytucje finansowe. W tym tygodniu Goldman Sachs ogłosił, że do jego biur w USA od 7 września wejdą jedynie osoby zaszczepione. Oprócz tego każdy będzie musiał nosić maseczkę. Podobne zakazy zdecydowały się wprowadzić także Morgan Stanley i Citigroup. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.