Gospodarka - Świat

The New York Times: Zastrzyk z MFW

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podzielił między biedne państwa 650 mld dolarów z awaryjnych funduszy rezerwowych. Kwota ma wspomóc biedniejsze kraje poturbowane przez Covid-19.
Foto: AFP

Była to największa wypłata środków z awaryjnych rezerw w historii MFW. W ten sposób instytucja chce walczyć z tzw. dwutorowym powrotem do normalności. Podczas gdy biedniejsze kraje nadal zmagają się z pandemią, bogatsze są w stanie zaszczepić swoich obywateli, przez co ich gospodarki szybciej wracają do zwyczajnego funkcjonowania. – Przydział środków jest znaczącym zastrzykiem gotówki, który, mądrze wykorzystany, jest unikalną szansą na zwalczenie tego bezprecedensowego kryzysu – stwierdziła Kristalina Georgieva, prezes MFW. Fundusz zachęcił również bogate państwa do przekazania części środków na wsparcie biedniejszych. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.