Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Złożyła w tej sprawie serię doniesień do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i straciła z tego powodu pracę w 2017 r. Później również zwracała regulatorowi uwagę na nieprawidłowości w Walt Dinsey Co., a jej doniesienia opisał portal MarketWatch.
Kuba twierdzi, że dział Disneya odpowiedzialny za parki rozrywki i ośrodki wypoczynkowe przez wiele lat dopuszczał się zawyżania przychodów. I tak np. w roku finansowym 2008–2009 dział ten oficjalnie wypracował 10,6 mld USD przychodów. Według Kuby rzeczywisty przychód mógł być wówczas jednak nawet o 6 mld USD niższy. Pracownicy działu mieli np. księgować usługi darmowo zapewniane klientom (np. w ramach promocji) jako usługi, za które pobrano opłaty. Przychody z kart podarunkowych wartych nominalnie 500 USD księgowano jako wynoszące po 500 USD, choć karty te sprzedawano ze zniżką (po 395 USD). Miało też dochodzić do oszustw podatkowych. Pracownicy działu parków rozrywki i ośrodków wypoczynkowych umiejętnie wykorzystywali słabe strony oprogramowania księgowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inflacja konsumencka w USA okazała się w czerwcu nieco wyższa od prognoz, ale inflacja bazowa była już piąty miesiąc z rzędu niższa od oczekiwanej.
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy. Kuszącą alternatywą okazało się srebro. Popyt na kruszec jest tak duży, że jego cena jest najwyższa od 14 lat.
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.