Gospodarka - Świat

HSBC: Będzie dywidenda

Największy bank z siedzibą w Europie ma za sobą udane półrocze. Dzięki temu HSBC ponownie zacznie dzielić się z akcjonariuszami zyskiem.
Foto: AFP

HSBC ma siedzibę w Londynie, ale spółka większość swoich przychodów czerpie z Azji. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy HSBC wypracował zysk przed opodatkowaniem na poziomie 10,8 mld USD, w porównaniu z 4,32 mld USD rok wcześniej. Wynik okazał się lepszy od prognoz analityków, którzy spodziewali się 9,4 mld USD.

Przychody spadły jednak o 4 proc., do 25,5 mld USD, ze względu na niskie stopy procentowe, zwłaszcza w Azji. Na spadek przychodów wpłynęły także słabsze rezultaty działu inwestycyjnego, który w ubiegłym roku odnotował mocny wzrost w I półroczu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.