REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

123 mln USD kary dla Marriotta

Brytyjski organ nadzoru grozi nałożeniem na sieć hoteli Marriott kary w wysokości 123 mln USD za nieprawidłową ochronę danych osobowych. Jest to już druga w tym tygodniu kara zaproponowana przez ten urząd w związku ze złamaniem ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
Foto: AFP

Biuro komisarza ds. danych osobowych w Wielkiej Brytanii (ICO) zarzuca sieci hoteli, że ta dopuściła do kradzieży danych aż 339 mln gości. Chodzi m.in. o zaszyfrowane numery kart płatniczych i ich daty ważności. Firma tłumaczy, że atak hakerski rozpoczął się w 2014 r., jednak wykryto go dopiero w listopadzie 2018 r.

To już druga grzywna, którą regulator planuje nałożyć w związku z naruszeniem zasad RODO. W poniedziałek ICO poinformowało, że British Airways grozi grzywna w wysokości 183,4 mln funtów za niewłaściwe zabezpieczenie danych 500 tys. klientów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA