REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Londyn będzie miał klimat Barcelony

We wcale niezbyt odległej przyszłości wiele miast będzie miało zupełnie inny klimat niż ten, do którego przywykli ich mieszkańcy.
Foto: AFP

W 2050 r. londyńska pogoda będzie bardziej przypominała barcelońską, klimat w Mediolanie stanie się zbliżony do obecnego w Dallas – wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie „PloS One". W Europie lata mają być cieplejsze o 3,5 stopnia Celsjusza, a zimy nawet o 4,7 proc., co będzie oznaczało przeniesienie miast do klimatu, który obecnie jest o tysiąc kilometrów na południe. Ponad trzy czwarte dużych miast do 2050 r. będzie miało zupełnie inny klimat niż obecnie. Badaniem objęto 520 miast i z raportu wynika, że miasta z północnej szerokości geograficznej odczują największe zmiany klimatu. W Detroit ma być jak w Waszyngtonie, a w Seattle jak w San Francisco. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA