Gospodarka - Świat

The New York Times: Mnożą się ataki hakerów

JBS, największa na świecie firma specjalizująca się w przetwórstwie i dystrybucji mięsa, zapłaciła hakerom 11 mln dolarów w bitcoinach, aby ci zaprzestali ataku na jej zakłady przetwórstwa wołowiny. Gdy dokonała płatności, obiekty powróciły do normalnego działania.
Foto: AFP

Jak widać, zarządzający firmami za wszelką cenę chcą chronić dane swoje oraz klientów. Amerykańskie organy, m.in. FBI, podejrzewają, że za atakami stoi grupa rosyjskich hakerów działająca pod nazwą REvil. Organy ścigania zalecają, aby nie przelewać okupu, ponieważ to zachęci do podobnych ataków. Po poprzednim ataku hakerskim na rurociąg Colonial Pipeline udało się jednak odzyskać część okupu.

Ostatnie ataki hakerskie doprowadziły do tego, że ten temat będzie poruszony przez prezydenta Joe Bidena podczas jego spotkania z Władimirem Putinem. Rządzący wystosowali też prośbę do firm, aby te poważnie potraktowały problem i wzmocniły zabezpieczenia. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.