Reklama

Demokraci chcą uszczelnić podatki

Demokratyczna senator Elizabeth Warren przedstawiła projekt przepisów, które mają wzmocnić amerykańską policję skarbową IRS oraz pozwolić skuteczniej ścigać bogatych Amerykanów uchylających się od płacenia podatków.

Publikacja: 26.05.2021 05:01

Elizabeth Warren, demokratyczna senator.

Elizabeth Warren, demokratyczna senator.

Foto: Bloomberg

Projekt przewiduje, że IRS będzie dysponować rocznym budżetem 31,5 mld USD (wobec 11,9 mld USD w roku fiskalnym 2021), na banki zostaną nałożone nowe obowiązki dotyczące donoszenia o podejrzanych transakcjach, a IRS będzie musiał częściej kontrolować zeznania podatkowe bogaczy oraz korporacji. Podniesione mają zostać też kary za uchylanie się od podatków przez osoby zarabiające powyżej 2 mln USD rocznie.

– Zbyt długo najbogatsi Amerykanie i wielkie korporacje były w stanie wykorzystywać prawników, księgowych i lobbystów, by unikać płacenia podatków w uczciwej wysokości. Cięcia budżetowe uderzyły natomiast w IRS, która nie ma przez to zasobów, by zająć się bogatymi oszustami podatkowymi – stwierdziła Warren.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Gospodarka światowa
Amerykański rynek pracy pozytywnie zaskoczył
Gospodarka światowa
Rekord w Tokio po zwycięstwie wyborczym Takaichi
Gospodarka światowa
Modi stał się znów wielkim rozgrywającym
Gospodarka światowa
Gdy zachodni przywódcy lepiej postrzegają Pekin...
Gospodarka światowa
W 2025 roku na Florydzie odnotowano najwięcej przejęć nieruchomości w USA
Gospodarka światowa
Rheinmetall pod presją inwestorów. Akcje w dwa tygodnie straciły 20 proc.
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama