Gospodarka - Świat

The New York Times. Sprzedaż aut nabiera rozpędu

W I kw. wydatki na auta i części do nich w USA wzrosły w porównaniu z IV kw. 2020 r. o 13 proc., co miało duże znaczenie w kontekście odbudowy tamtejszej gospodarki.
Foto: Adobestock

Zdaniem ekspertów sprzedaż zarówno nowych, jak i używanych pojazdów napędzali konsumenci. Wcześniej z powodu pandemii byli oni zmuszeni do odłożenia zakupów. Niektórych obecna sytuacja zmotywowała do zakupu, ponieważ nie chcieli polegać na transporcie publicznym. Istotnym czynnikiem były także dwie wypłaty czeków stymulacyjnych.

Choć I kw. w branży samochodowej wypadł dobrze, co pokazują m.in. wyniki Forda (w I kw. zysk netto wyniósł 3,3 mld dolarów, największa kwartalna wartość od 2011 r.), to branża napotyka problemy związane z niedoborem mikroprocesorów. Z tego powodu firmy muszą wstrzymywać produkcję. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.