Gospodarka - Świat

Wielka Brytania: Drugi etap otwarcia

Wielka Brytania rozpoczęła w poniedziałek kolejny etap odmrażania gospodarki.
Foto: AFP

Otwarte zostały m.in. sklepy sprzedające artykuły inne niż pierwszej potrzeby, siłownie, salony fryzjerskie i częściowo puby oraz restauracje (konsumpcja możliwa jest w ogródkach). Szczepionki na Covid-19 przyjęło jak dotąd 39,6 mln Brytyjczyków, z czego 7,47 mln (11,2 proc. populacji) zostało zaszczepionych pełną dawką. Naukowcy z University College London szacują, że trzy czwarte mieszkańców Wielkiej Brytanii może posiadać już przeciwciała przeciwko Covid-19, co oznacza, że populacja osiągnęła tzw. odporność stadną.

Wśród brytyjskich przedsiębiorców widać wyraźny wzrost optymizmu. Kwartalny sondaż nastrojów dużego biznesu przeprowadzony przez Deloitte przyniósł rekordowo dobre wyniki. 77 proc. ankietowanych wskazało, że patrzy z większym optymizmem w przyszłość. Poprawę nastrojów widać również wśród małych spółek. Indeks zaufania liczony przez Federację Małych Biznesów (FSB) wzrósł do najwyższego poziomu od 2014 r. Dwie trzecie ankietowanych stwierdziło, że spodziewa się poprawy kondycji swoich spółek w tym kwartale.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.