Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Analitycy zwracają uwagę, że za ponad połowę całkowitego spadku wypłat dla akcjonariuszy odpowiadają spółki z Wielkiej Brytanii i Europy, w tym głównie banki, których dywidendy zostały zablokowane przez organy regulacyjne. Na tym tle dużą odpornością wykazały się firmy z USA – ich dywidendy wzrosły w ujęciu nominalnym o 2,6 proc. w porównaniu z 2019 r. – Tamtejsze spółki poradziły sobie tak dobrze dzięki wprowadzeniu znaczących oszczędności oraz zabezpieczeniu wypłat dywidend poprzez zawieszenie wykupu akcji własnych. Ponadto, amerykańskie organy regulacyjne były bardziej wyrozumiałe dla banków – stwierdzili analitycy firmy Janus Henderson.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.
Rosja może stracić w Baku i w Erywaniu nie tylko wpływy polityczne, ale również biznesowe i kulturowe. W Armenii już przyjęto uchwałę, która znacznie ułatwi przejmowanie rosyjskich biznesów ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.
Komisja Europejska powróciła do negocjacji umowy o wolnym handlu z Australią. Trwają konsultacje z eksporterami.
Najbogatszy miliarder świata poszedł na kurs kolizyjny z Trumpem i republikanami. Postanowił więc założyć własną partię polityczną. Inwestorzy obawiają się, że znów będzie on miał zbyt mało czasu, by zająć się rozwojem Tesli oraz innych swoich spółek.
Prezydent Donald Trump ogłosił w sobotę, że Stany Zjednoczone nałożą 30 proc. cła na towary pochodzące z Unii Europejskiej i Meksyku, które wejdą w życie 1 sierpnia.
Ceny konsumpcyjne we Francji wzrosły w czerwcu o 0,9 proc., więcej niż 0,6 proc. w maju i spodziewane 0,8 proc. Pomimo tego wzrostu Francja nadal notuje jeden z najniższych wskaźników inflacji wśród 20 państw Unii Europejskiej.