REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Mniej obligacji w strefie euro

Rządy państw ze strefy euro w tym roku zamierzają zebrać ze sprzedaży inwestorom obligacji najmniej pieniędzy od czasów kryzysu finansowego.
Foto: AFP

I to mimo tego, że Europejski Bank Centralny pochłania nowe emisje, a koszty pożyczania wciąż są rekordowo niskie.

Analitycy z JPMorgan szacują, że tegoroczna emisja rządowych euroobligacji zamknie się kwotą 188 mld euro. To najmniej od 2008 r. Dane te pochodzą z ogłoszonych na ten rok planów emisyjnych w poszczególnych krajach strefy euro opiewających na łącznie 762 mld euro, przy czym obecnym na rynku rządowym papierom dłużnym o wartości 574 mld euro kończy się w tym roku termin ważności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA