REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Dow stracił blisko 800 pkt

Indeks Dow Jones Industrial stracił we wtorek prawie 800 pkt, czyli ponad 3 proc. Była to największa dzienna jego przecena od października.
Foto: AFP

Wśród szczególnie mocno tracących dużych spółek znalazł się koncern Apple, którego akcje spadły o 4,4 proc. Papiery banków JPMorgan Chase, Citigroup i Bank of America potaniały odpowiednio o  4,5 proc. i 5,4 proc.

Jednym z impulsów do wyprzedaży było odwrócenie jednego z odcinków krzywej rentowności amerykańskich obligacji. Rentowność trzylatek stała się wyższa od rentowności pięciolatek (po raz pierwszy od 2007 r.) a inwestorzy oczekują, że wkrótce może się to stać z dwulatkami i dziesięciolatkami. - Inwersja krzywej rentowności sygnalizuje, że gospodarka będzie słabnąć - twierdzi Jeffrey Gundlach, obligacyjny guru i zarazem prezes firmy Doubleline Capital. Inwestorzy zaczęli też nabierać wątpliwości, czy rzeczywiście USA i Chinom uda się osiągnąć w 90 dni porozumienie handlowe. "Prezydent Xi i ja chcemy, by ta umowa została zawarta i prawdopodobnie to się uda. Nie zapominajcie jednak, że jestem Człowiekiem od Ceł (Tariff Man)" - napisał na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA