Giełda

WIG20 stara się iść za ciosem

Wtorkowa sesja przyniosła zmianę nastrojów na GPW. Pierwsze godziny znów były trudne, ale w drugiej części dnia indeksy odreagowały. WIG20 kończył handel z ponad 1-proc. wzrostem. W środę z rana jak na razie obserwujemy ostrożne starania popytu o kontynuację zwyżek.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

WIG20 rozpoczął dzień na zielono, po czym wrócił do punktu wyjścia, tj. do około 2260 pkt. Test tego wsparcia okazało się jednak jak na razie udane, a WIG20 przygotowuje się do kontynuacji zwyżek.

W gronie dużych spółek najlepiej prezentują się na otwarciu firmy petrochemiczne. PKN Orlen i Lotos zyskują po około 1,6 proc. Za wtorkową zmianą notowań WIG20 stały głównie banki. W środę Pekao i PKO BP również świecą na zielono. Ze słabszej strony prezentuje się Santander. Tymczasem na dole tabeli znów Mercator, a także Asseco Poland oraz Cyfrowy Polsat.

Na większości europejskich rynków indeksy z rana lekko zwyżkują. Przypomnijmy, że wczorajsza sesja na Wall Street zaczęła się kiepsko, jednak S&P500 zdołał odrobić straty. Pod kreską finiszował Nasdaq. Analitycy wskazywali na obawy inwestorów związane z nominacją na kolejną kadencję dotychczasowego prezesa Fedu, co może oznaczać szybsze od zakładanych zacieśnienie polityki monetarnej,

Inwestorzy sporo uwagi poświęcają ostatnio walutom. Dolar w tym tygodniu już pukał do poziomu 4,20 zł. W środę złoty staje na nogi. Dolar z rana kosztuje 4,16 zł. Za euro inwestorzy płacą 4,68 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.