REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Czas na nowe pochodne

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Warszawska giełda wciąż szuka pomysłu, jak uatrakcyjnić rynek. Jednym z nich jest wzbogacenie palety instrumentów pochodnych. 30 września do obrotu wejść mają kontrakty terminowe na uruchomione niedawno indeksy.

Swoje pochodne będą miały indeksy makrosektorowe: WIG.MS-FIN (grupujący spółki z sektorów: banki, ubezpieczenia, rynek kapitałowy, wierzytelności), WIG.MS-BAS (spółki z sektorów: energia, górnictwo, surowce) i WIG.MS-PET (firmy z sektorów: paliwa, gaz, chemia). Ponadto GPW wprowadzi do obrotu kontrakty terminowe na indeks WIG.GAMES.

– Rozwój instrumentów pochodnych jest jedną z inicjatyw strategicznych GPW. Zależy nam na przyciągnięciu nowych inwestorów do tego segmentu rynku. Jesteśmy przekonani, że nowe kontrakty na indeks WIG.GAMES oraz indeksy makrosektorowe spotkają się z zainteresowaniem inwestorów. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość zarabiania na stosunkowo niewielkich ruchach indeksów bazowych – wskazuje Izabela Olszewska z zarządu GPW. Dla każdego indeksu zostaną wprowadzone po trzy serie kontraktów. Mnożnik będzie wynosił 1 zł dla futures na WIG.GAMES oraz 2 zł dla kontraktów na indeksy makrosektorowe. PRT

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA