REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW odrabia straty

Z początkiem tygodnia krajowe indeksy wróciły do trendu wzrostowego
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Pozytywne nastroje nie opuszczają inwestorów z warszawskiego parkietu. Kolejne godziny poniedziałkowego handlu upływają pod znakiem kontynuacji porannych zwyżek indeksów. Wczesnym popołudniem indeks WIG20 utrzymywał się 0,7 proc. na plusie.

Indeksom w Warszawie sprzyjają wyśmienite nastroje na zagranicznych rynkach akcji. Warto przy tym zauważyć, że kupujący wykazują większą inicjatywę na zachodnioeuropejskich rynkach akcji. Najbardziej okazałe zwyżki przekraczające 1,5 proc. mają miejsce w Mediolanie. Jednocześnie w nieco tyle zostały giełdy europejskich rynków wschodzących, gdzie zasięg zwyżek głównych indeksów jest ograniczony.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących cieszą się największe spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą poniedziałkowych wzrostów są drożejące walory PKN Orlen i PKO BP. Straty z końcówki ubiegłego tygodnia próbowały też odrabiać pozostałe banki, ale część z nich, jak Alior czy mBank, ma problem z przekonaniem do siebie inwestorów. Popyt pojawił się także na papierach CD Projektu i Orange. Mniej powodów do zadowolenia mają posiadacze akcji PZU, KGHM i Lotosu, gdzie więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć skala przeceny jest ograniczona. Chętnie pozbywano się też papierów CCC.

Mieszane nastroje panują na szerokim rynku. Pozytywnie wypadają zwłaszcza małe spółki wchodzące w skład indeksu sWIG80. Jednocześnie korekta nie odpuszcza w segmencie średnich firm z mWIG40.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA