Fundusze inwestycyjne TFI

Napływy w Europie. Przesunięcia z funduszy obligacji na rynek pieniężny

Łączne napływy do funduszy w Europie w październiku sięgnęły 140 mld euro w porównaniu z 9 mld euro we wrześniu.
Foto: Adobestock

Do funduszy otwartych trafiło 110 mld euro, co było wyraźną poprawą po wrześniu, gdy przeważały umorzenia o 3 mld euro. Po ciężkim miesiącu funduszy rynku pieniężnego tym razem trafiło do nich 65,6 mld euro, co dało im pierwsze miejsce na liście napływów. Dwa miesiące przed końcem roku nadal jednak tegoroczne napływy do tej grupy były 27,7 mld euro pod kreską.

Październik był kolejnym miesiącem dodatniego salda sprzedaży funduszy akcji, które wzrosło do 23 mld euro z 18,8 mld euro we wrześniu. Oznacza to przerwanie passy trzech miesięcy nominalnie spadającego salda wpłat do tej grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.