Fundusze inwestycyjne TFI

TFI: Kapitał wciąż płynie do funduszy, jednak głównie dłużnych

Październik również był udanym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedaż funduszy, choć zapewne nie aż tak dobrym jak poprzednie.
Foto: Adobestock

Od maja do końca września do TFI trafiło łącznie o około 13 mld zł więcej, niż odpłynęło. Prawdopodobnie październik będzie przedłużeniem dobrej passy w sprzedaży funduszy. Największe, czyli bankowe towarzystwa, w zeszłym miesiącu ponownie odnotowały dodatnie saldo sprzedaży funduszy, ale nad kreską był też m.in. Quercus TFI. Nie doszło jednak do przełomu w nastawieniu klientów TFI do ryzyka i znów na czele listy znajdowały się głównie fundusze dłużne. Akurat ostatnie tygodnie były w tej grupie bardzo udane także pod względem wyników. Wyniki funduszy obligacji podbiły spadki rentowności (wzrost cen) papierów skarbowych.

Numerem jeden będzie zapewne PKO TFI, którego klienci w październiku zainwestowali aż 854 mln zł netto. Aż 925 mln zł trafiło do funduszy dłużnych, natomiast 67 mln zł do funduszy PPK. Z funduszy akcji PKO TFI klienci wycofali 81 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.