REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Kapitał powoli wraca na rynek obligacji korporacyjnych

Kwiecień w zachowaniu klientów TFI przyniósł powierzchowne zmiany. W wyborze wciąż liczą się głównie fundusze dłużne, a bardziej ryzykownych strategii inwestorzy unikają.
Foto: Adobestock

Ubiegły miesiąc w branży funduszy wypadł o wiele lepiej niż marzec, który jak dotąd był najtrudniejszym w tym roku okresem. Co ciekawe, znów nieco świeżego kapitału zdołały pozyskać fundusze małych i średnich spółek – wynika z danych zgromadzonych przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Sprzedaż w normie

Warto zauważyć, że w ostatnich miesiącach aktywność klientów pozostaje bardzo podobna. Łączne wpłaty oraz wypłaty z funduszy sięgają 5–6 mld zł. W ubiegłym roku liczby te były zwykle wyższe, i to o kilka miliardów złotych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA