Fundusze inwestycyjne TFI

Kilka funduszy „misiów” skusiło klientów w styczniu

Grupa ta wyróżniła się pozytywnie na tle całego rynku, choć wciąż w sprzedaży dominowały strategie dłużne. Aktywa kilku TFI mocno wzrosły, jednak spadek zanotował lider.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Trzeci z rzędu mocny wzrost aktywów w Ipopemie TFI oraz przewaga wpłat nad wypłatami sprawiły, że kolejny miesiąc aktywa funduszy inwestycyjnych mocno wzrosły.

TFI głównie zyskały

Jak już pisaliśmy, styczeń był bardzo dobry pod względem sprzedaży funduszy inwestycyjnych. Strategie oferowane szerokiemu gronu klientów pozyskały ponad 0,7 mld zł, a łącznie z funduszami dedykowanymi saldo sprzedaży przekroczyło 0,8 mld zł. Oczywiście motorem sprzedaży wciąż były fundusze dłużne, natomiast wyjątkowo wysokie napływy dotyczyły jeszcze funduszy akcji małych i średnich spółek, co jest wyjątkiem na tle kilkudziesięciu poprzednich miesięcy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.