REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Internetowi dystrybutorzy mają różne pomysły na zachęty

Po tym, gdy KNF sprecyzowała, za jakie usługi należy się dystrybutorom funduszy wynagrodzenie, powstał pomysł, by TFI stworzyły nowe, tańsze jednostki.
Foto: 123rf

Pod koniec grudnia Komisja Nadzoru Finansowego podała listę usług, za które towarzystwa funduszy inwestycyjnych mogą oraz za które nie mogą płacić dystrybutorom. Od tego czasu ci drudzy szukają rozwiązań, które pozwoliłyby im nadal pobierać wynagrodzenia za sprzedaż funduszy. Jednym z takich rozwiązań mogłyby być nowe jednostki funduszy z niskimi opłatami, niezawierającymi kosztów dystrybucji. Podobnie jak to jest w przypadku jednostek dystrybuowanych przez internet bezpośrednio, do których TFI zostały zobligowane ustawą.

Wyższa jakość

Od kilku tygodni dystrybutorzy i towarzystwa głowią się i analizują, jak w praktyce zastosować stanowisko KNF. – Rynek wdraża rozwiązania na tu i teraz, aby kontynuować rozliczanie się między TFI a dystrybutorami zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Równolegle trwają konsultacje, w których uczestniczą m.in. Izba Domów Maklerskich i Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, w celu wypracowania docelowego modelu rozliczeń – komentuje Mariusz Sadłocha, prezes zarządu Starfunds.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA