REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Anna Milewska, Michał Stalmach: Zaktualizujemy strategię Skarbca TFI

WYWIAD | ANNA MILEWSKA, MICHAŁ STALMACH -

z pełniącą obowiązki prezesa Skarbca TFI oraz zarządzającym funduszami Skarbca TFI rozmawia Andrzej Pałasz

Anna Milewska, pełniąca obowiązki prezesa Skarbca TFI

Foto: Archiwum

Michał Stalmach

Foto: Archiwum

Co niesie ze sobą ostatnia zmiana zarządu Skarbca?

Anna Milewska (A.M.): Nie będzie żadnej rewolucji. Zamierzamy jednak zaktualizować strategię, którą Skarbiec ogłosił w 2017 r. Gdybyśmy się cofnęli pamięcią jeszcze dalej, dostrzeżemy, że siła Skarbca TFI oparta jest na dwóch filarach. Jednym z nich są kompetencje zarządzających funduszami, a drugi to ich swoboda działania. Oczywiście skład zarządzających czasami się zmieniał – moim zdaniem na plus, natomiast my jako zarząd nie zamierzamy nic w tej materii teraz zmieniać. Wyniki funduszy Skarbca zwykle plasowały się na czele rynku. Chcemy przekazać klientom, że w tej kwestii nic nie powinno się zmienić.

Michał Stalmach (M.S.): Nasze regularne, dobre wyniki to rezultat przyjętej strategii inwestycyjnej, zakładającej budowę skoncentrowanych portfeli, branie dużych zakładów, utrzymywanie wysokiej płynności oraz szukanie okazji inwestycyjnych nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Proces inwestycyjny zakłada znaczącą swobodę działania zarządzających. Odpowiednio dobrany zespół zarządzających podziela to podejście, nie boi się podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności. Taka koncepcja jest nam bliska, będziemy ją nadal stosować i nie zmieniamy naszych strategii. Mogę zapewnić, że dopóki jesteśmy w Skarbcu, będziemy realizować taką strategię inwestycyjną.

Kiedy poznamy ostateczne składy zarządów Skarbca Holdingu i Skarbca TFI?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA