Fundusze inwestycyjne TFI

Z rynku: TFI BDM chętne na fundusze Go TFI

- TFI BDM jest zainteresowane przejęciem Prime FIZ NFS oraz GO FUND FIZ – wynika z komunikatu UOKiK. Przypomnijmy, że w grudniu KNF nałożyła na Go TFI kilka kar finansowych na łączną kwotę 6,5 mln zł, a także cofnęła zgodę na działalność TFI.
Foto: Adobestock

W związku z tym depozytariusze w ciągu trzech miesięcy mogą przekazać zarządzanie funduszem innemu TFI. Z kolei TFI BDM w listopadzie przejęło większość funduszy Saturna TFI, któremu KNF również cofnęła zgodę na działalność. TFI BDM zyskało w ten sposób około 900 mln zł aktywów i zapowiadało dalszy rozwój, koncentrując się na funduszach sekurytyzacyjnych i pożyczkowych.

– Uważamy, że inwestorzy powinni przygotować się na wyzwania, jakie przyniesie 2020 r., koncentrując się na inwestycjach zapewniających prawdziwą dywersyfikację w stosunku do wysoce skorelowanych czynników ryzyka związanych z różnymi klasami aktywów – twierdzi Michael Hasenstab, zarządzający portfelami inwestycyjnymi w Templeton Global Macro. – Inwestorzy na całym świecie muszą stawić czoła wyjątkowym warunkom ekonomicznym, politycznym i finansowym, które mogą oznaczać początek okresu pełnego niebezpieczeństw. Szczególnie uważnie obserwujemy kilka najbardziej niepokojących kwestii, takich jak: rosnące ryzyko geopolityczne i napięcia handlowe, narastający populizm i polaryzacja sceny politycznej, nieposkromione wydatki pogłębiające deficyt w świecie rozwiniętym, niedoszacowana presja inflacji w Stanach Zjednoczonych oraz niskie stopy procentowe skłaniające inwestorów do kupowania aktywów o wyższym ryzyku, co z kolei prowadzi do zawyżonych poziomów wyceny w wielu obszarach rynku – wylicza Hasenstab. PAAN

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.