Forum inwestycyjne

Cyfrowe oszczędzanie i inwestowanie. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

O usługach cyfrowych w zakresie obrotu pieniędzmi, oszczędzania i inwestowania w czasach pandemii rozmawiać będą podczas Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” eksperci z KDPW, Revoluta, Polskiego Standardu Płatności (operator systemu BLIK), Citi Handlowego i Asseco Poland.
Foto: parkiet.com
Foto: materiały prasowe

Chociaż hasło digitalizacja w świecie finansów funkcjonuje od dłuższego czasu – także w wymiarze praktycznym – to w czasach pandemii koronawirusa nabrało szczególnego znaczenia.

Ograniczenia związane z bezpośrednimi kontaktami ludzkimi sprawiły, że świat finansów jeszcze bardziej przesunął się w stronę rozwiązań cyfrowych. Liczy się jednak już nie tylko to, aby ograniczać bezpośrednie kontakty. Produkty dla inwestujących i oszczędzających mają być proste w obsłudze, łatwo dostępne oraz niezawodne. Czy rynek finansowy był na to przygotowany? Między innymi na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy debaty „Digitalizacja rynków finansowych w czasach pandemii – co się zmieniło i czego możemy jeszcze oczekiwać w zakresie rozwoju usług cyfrowych dla inwestorów i oszczędzających", która odbędzie się 30 listopada w ramach E-Forum „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".

Debata gwarantuje spojrzenie na rozwój technologiczny rynku finansowego z różnych punktów widzenia. Dowodem na to jest skład panelistów, wśród których są eksperci związani zarówno z obrotem pieniędzmi, oszczędnościami, jak również i inwestycjami. W dyskusji udział wezmą: Stefan Bogucki, menedżer ds. komunikacji w Polsce i regionie CEE w firmie Revolut, Dariusz Mazurkiewicz, prezes firmy Polski Standard Płatności, Sławomir Panasiuk, wiceprezes, KDPW, Maciej Pietraszkiewicz, dyrektor biura doradztwa i funduszy inwestycyjnych w Citi Handlowym, oraz Artur Trunowicz, dyrektor pionu kapitałowego w Asseco Poland.

Zastanowią się także nad tym, czy regulacje nadążają za postępem technologicznym, który dokonuje się na naszym rynku, a może wciąż jest to dość istotna bariera. Dla kogo tak naprawdę tworzone są kolejne rozwiązania technologiczne? Czy korzystają z nich przede wszystkim młodzi ludzie, którzy pojawiają się na rynku i chcą mieć wszystko w telefonie, czy może przekonują się do nich też starsze osoby?

Oczywiście nie zabraknie także pytań o przyszłość i o to, w którym stronę pójdzie rynek. Czy trend cyfryzacji będzie się utrzymywał, nawet jeśli uda się opanować pandemię koronawirusa? Start dyskusji 30 listopada o godz. 10.55.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.