Forex

Inwestorzy muszą przygotować się na podwyższoną zmienność

Już w tym tygodniu na rynku walutowym, w tym przede wszystkim na parze EUR/USD, możemy być świadkami sporych wahań. A to może być dopiero początek.
Foto: Adobestock

Dolar w ostatnich tygodniach w końcu złapał oddech. Jeszcze na początku września para EUR/USD próbowała sforsować poziom 1,20. Atak ten okazał się jednak nieudany i tym samym rozpoczął się ruch umacniający dolara. Początkowo zielony miał pod górę, jednak w ostatnich dniach aprecjacja amerykańskiej waluty przyspieszyła i tym samym EUR/USD zjechało w okolice 1,16.

– W ostatnim czasie dolar amerykański przyciągał środki poszukujące bezpiecznej przystani, co spowodowało wzrost amerykańskiej waluty i jej najwyższy poziom od lipca. Na początku miesiąca dolar spadł do najniższego poziomu od ponad dwóch lat, ale w ostatnich tygodniach odnotował przyzwoite odbicie. Ogólne nastroje na rynku i awersja do ryzyka pomogły dolarowi, podobnie jak osłabienie euro i funta szterlinga – wskazuje David Madden, analityk CMC Markets.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.