Forex

Ropa naftowa wykorzystuje chwile sprzyjającego otoczenia

„Czarne złoto" rośnie i przebija znowu kolejne poziomy cenowe. W średnim i długim terminie wciąż na tym rynku mamy do czynienia z wieloma znakami zapytania.
Foto: Bloomberg

Ropa szybko powróciła na wzrostową ścieżkę, przynajmniej w krótkim terminie. Po kilku perturbacjach i chwilowym schłodzeniu nastrojów ceny „czarnego złota" przekraczają kolejne bariery. Odmiana WTI powróciła w poniedziałek powyżej 70 USD za baryłkę. Odmiana Brent powoli zbliża się do poziomu 74 USD. Korektę na ropie można więc na dobre uznać za zakończoną?

Huragan w centrum uwagi

Eksperci od początku spadków, które nastąpiły w ostatnich kilku tygodniach na rynku ropy, podkreślali, że na razie większych powodów do niepokoju nie ma i trzeba je traktować przede wszystkim jako normalne schłodzenie nastrojów po wcześniejszych mocnych wzrostach. Ostatnie wydarzenia rynkowe zdają się potwierdzać ich słowa. Inna sprawa, że ostatnie ruchy na tym rynku to w dużej mierze wpływ wydarzeń, które raczej trudno przewidzieć. Mowa tutaj jest przede wszystkim o huraganie Ida nad regionem Zatoki Meksykańskiej, który zakłócił produkcję surowca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.