Forex

Typ techniczny: „Japończyk” łapie oddech

Poprawa nastrojów na rynkach w drugiej połowie ubiegłego tygodnia sprzyjała nieco bardziej ryzykownym aktywom, również tym z rynku walutowego.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Odczuł to m.in. japoński jen, który tracił w notowaniach. Widać to było chociażby na przykładzie pary GBP/JPY zdobywającej coraz wyższe poziomy. Marsz na północ, przynajmniej na razie, został jednak zatrzymany. – W ubiegłym tygodniu kurs pary walutowej GBP/JPY nie zdołał się wybić powyżej oporu przy 153,30, przez co doszło do wygenerowania korekty spadkowej – wskazują analitycy X-Trade Brokers. Podkreślają jednak, że ruch spadkowy z punktu widzenia analizy technicznej wyhamował w ciekawym miejscu. – Patrząc na interwał godzinowy, spadki zatrzymały się na wysokości wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1 (152,40). Zgodnie z metodologią overbalance trend pozostaje wzrostowy, przez co niewykluczony jest ponowny atak na ostatnie maksima. Jeżeli jednak doszłoby do zanegowania geometrii, większe spadki mogą się pojawić. Kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się przy 151,6, gdzie wypada mierzenie 38,2 proc. Fibonacciego – wskazują eksperci X-Trade Brokers.

Oczywiście technika to tylko jedna strona medalu. Ważne będą też fundamenty i globalne nastroje rynkowe – w dużej mierze zależne od rozwoju pandemii koronawirusa oraz działań banków centralnych. Wzmożoną czujność należy zachować w tym tygodniu. Już w czwartek do gry wejdzie Bank Anglii, w przypadku którego spekuluje się o możliwości zacieśnienia polityki pieniężnej. Potencjalne działania w tym zakresie będą jednak zapewne uzależnione od tego, jak będzie rozwijała się kolejna fala koronawirusa w Wielkiej Brytanii. A to nadal jest wielką niewiadomą. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.