REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Cukier po raz kolejny może spróbować złamać ważny poziom

Notowania cukru idą w górę. Sprzyja temu sytuacja techniczna.
Foto: Adobestock

– Ceny surowca od początku miesiąca utrzymują się powyżej średniej kroczącej MA50. W przypadku silnych trendów linia ta dobrze odwzorowuje zachowanie ceny i wskazuje dominującą stronę rynku. Aktualnie są to wzrosty, które mają swój początek w okolicy 9 centów. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy rajd wzrostowy rozpoczyna się właśnie na tym wsparciu. Wskaźniki też dają jednoznaczne sygnały. MACD, będący wypadkową dwóch szybkich średnich kroczących, stale rośnie, odkąd pojawiła się pozytywna dywergencja na dołku. RSI pozostaje w trendzie wzrostowym, pomimo że pokonał całą drogę od strefy wyprzedania do wykupienia – wskazuje Paweł Śliwa, analityk BM mBanku.

Foto: GG Parkiet

Jak dodaje, ważnym poziomem jest teraz 12,30 centa, czyli bariera, której byki w ostatnim czasie nie mogą sforsować. – Po przełamaniu oporu 11,30 pojawia się realna okazja, aby powrócić w te obszary i zamienić rolę tej ceny na wsparcie. W przypadku dalszych zwyżek warto zwrócić uwagę na ilość szczytów znajdujących się na poziomie 13 centów. Jest to potencjalnie kolejny przystanek w zwyżkach tego towaru. Nie zmienia to jednak faktu, że ogólna wieloletnia tendencja jest spadkowa. Oznacza to, że zwyżki z tego kwartału należy traktować jako korektę. Ograniczeniem wynikającym ze spadkowej linii trendu jest cena 14,30 – podkreśla Śliwa. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA