Forex

Typ techniczny: czas na korektę na rynku ropy naftowej?

Ten rok na rynku surowcowym należy do ropy naftowej. Cena czarnego złota od stycznia urosła już o ponad 17 proc. i tym samym baryłka ropy typu WTI przebiła poziom 70 dol.
Foto: AFP

– Ropa WTI porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Notowania wyhamowały zwyżkę w okolicach zewnętrznego zniesienia Fibonacciego 161,8 proc. przy poziomie 72 dol. za baryłkę, dlatego w najbliższym czasie prawdopodobnie czeka nas spadkowe odreagowanie – twierdzi Maciej Morawski, analityk rynków finansowych w DM TMS Brokers. Jego zdaniem przemawia za tym co najmniej kilka czynników. – Scenariusz ten wspiera dywergencja cenowa powstała na oscylatorze stochastycznym, który dodatkowo jest bliski wyjścia ze strefy wykupienia. Możliwe zatem, że strona podażowa niedługo przejmie kontrolę na rynku i wyrysuje głębszą korektę – tłumaczy.

Foto: GG Parkiet

Do jakich poziomów może zejść cena ropy? – Celem niedźwiedzi będzie 66,60 dol. za baryłkę, gdzie wypadają zniesienia Fibonacciego 38,2 proc., 50 proc., poziom overbalance (równość korekt) oraz szczyty ustanowione w styczniu i marcu bieżącego roku. Ewentualne wyraźne wybicie 72 dol. pozwoli kursowi na kontynuację wzrostowej tendencji w kierunku dołków z 2011 r. i 2012 r. w okolicach 75 dol. za baryłkę – twierdzi przedstawiciel TMS Brokers. PRT


Wideo komentarz

Powiązane artykuły