REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Połowę aktywów FRD będzie można lokować w akcjach

Do projektu ustawy likwidującej OFE trafią przepisy, dzięki którym nie będzie groźby szybkiej wyprzedaży akcji spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Foto: Adobestock

W czwartek napisaliśmy, że z naszych informacji wynika, iż rząd przyspieszył prace nad ustawą, która ma rozwiązać problem OFE. Zgromadzone w nich pieniądze trafią domyślnie na prywatne indywidualne konta emerytalne członków OFE albo – jeśli ci wyrażą taką wolę – na ich konta w ZUS. Nasi rozmówcy twierdzą, że rząd chce, by nowe przepisy były gotowe jeszcze przed wyborami.

– Z końcem czerwca zakończyły się szerokie konsultacje społeczne zmian w OFE. O ile mi wiadomo, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju bardzo sprawnie przygotowuje obecnie finalny projekt ustawy do przyjęcia przez rząd – powiedział nam Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA