Finanse

Teraz czas na działania

Strategia rozwoju rynku kapitałowego przez wiele miesięcy była sierotą. Dokument, który został przyjęty na początku października ubiegłego roku, co prawda zakładał powołanie pełnomocnika ds. SRRK, jednak przez wiele miesięcy w tej kwestii panowała cisza.

Minister finansów Tadeusz Kościński (z lewej) oraz Antoni Repa, który będzie odpowiedzialny za strategię rynku kapitałowego.

Foto: materiały prasowe

Wydawało się, że rynek kapitałowy znowu znalazł się na bocznym torze. Tak jednak nie musi być. W końcu bowiem Ministerstwo Finansów powołało osobę, która będzie odpowiedzialna za realizację strategii. Jest nią Antoni Repa.

– Mianując Antoniego Repę pełnomocnikiem ds. strategii, chcę mieć pewność, że podtrzymanie zaufania do rynku kapitałowego idzie w dobrym kierunku – podkreśla minister finansów Tadeusz Kościński. Repa karierę zawodową rozpoczynał w Bank of America w Londynie. Związany był także z Chase Manhattan Bank (obecnym JP Morgan) oraz HSBC Poland.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.