Kredyt w Norwegii dla Polaków – jak wybrać najodpowiedniejszą opcję?

Aktualizacja: 03.06.2019 15:34 Publikacja: 31.05.2019 00:01

Kredyt w Norwegii dla Polaków – jak wybrać najodpowiedniejszą opcję?

W dzisiejszym artykule przeniesiemy się do miejscami mroźnej, ale zawsze malowniczej Skandynawii. Mimo wszystko nie będziemy rozwodzić się nad zaletami krajobrazów, a podejmiemy tematykę kredytową. Norwegia to kraj, w którym mieszka bardzo wielu Polaków, a nowy start to często okres, w którym potrzebne są pieniądze. Wtedy decydujemy się na kredyt, czyli jedną z poważniejszych decyzji, jakie człowiek może podjąć w życiu. To właśnie dlatego dobrze, jeżeli jest ona przemyślana i poparta odpowiednim rozeznaniem w temacie.

Kto może wziąć kredyt w Norwegii?

Sytuacja z kredytami bankowymi w większości krajów prezentuje się podobnie. W Norwegii ta samo jak w Polsce, aby otrzymać pieniądze od banku, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek. Ten zostanie rozpatrzony przez pracowników pod kontem tzw. zdolności kredytowej. Oznacza to tyle, iż każdy bank zanim podpisze umowę i udzieli kredytu, musi bardzo dokładnie sprawdzić swojego klienta. Chodzi tu w głównej mierze o fakt, czy ten będzie w stanie oddać pożyczone pieniądze oraz, czy aby przypadkiem nie figuruje w rejestrze dłużników, gdyż tam trafiają osoby, które miały już wcześniej problemy z oddawaniem zadłużenia. Do obliczania zdolności kredytowej konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających stabilność zatrudnienia, wysokość dochodów, obecny stan majątkowy, a w przypadku bardzo wysokich kwot deklaracja poręczycieli. Jak widać, droga do otrzymania pieniędzy nie jest najkrótsza, jednak nie ma się co dziwić, że banki pragną jak najlepiej zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Jeżeli chcemy otrzymać pieniądze szybciej, można skorzystać z oferty tzw. parabanków, czyli instytucji pożyczkowych, które oferują pieniądze na nieco innych zasadach, jednak często da się otrzymać je w krótszym czasie.

Jak wybrać najlepszy kredyt w Norwegii?

I jak tu połapać się w tym wszystkim, a co więcej wybrać optymalne rozwiązanie?  Przeważnie najlepszy kredyt to ten, w przypadku którego zapłacimy najmniej kosztów dodatkowych. Trzeba jednak skupić się jeszcze na tym, czy stopa procentowa jest malejąca, stała, czy rosnąca, jak również na szeregu innych czynników, które dla człowieka niezajmującego się na co dzień tematyką finansową mogą okazać się tak naprawdę czarną magią. Dodatkowych trudności przysparza fakt, że znajdujemy się w obcym kraju, do czego dochodzi bariera językowa. Właśnie dlatego, szczególnie w obliczu pierwszego kredytu dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z doradztwa kredytowego. Osoby pracujące w takiej formule, mają zazwyczaj wszystkie warianty w małym palcu, dlatego na podstawie wywiadu z zainteresowanym są w stanie przedstawić najlepsze opcje kredytowe, a nawet pomoc w realizacji. Inne dobre rozwiązanie to korzystanie z rankingów kredytowych online. W serwisie SmaLanUtenSikkerhet porównywany jest praktycznie każdy lepszy pożyczkodawca w Norwegii, a zestawienie nie tylko pozwala na wybór odpowiedniej oferty, ale również przekierowuje do witryny, gdzie można pobrać lub wypełnić wniosek online.

Podsumowując, zaciągając kredyt w Norwegii, trzeba przede wszystkim skupić się na wybraniu odpowiedniej opcji. Kredyt bankowy to poważne zobowiązanie, które w wielu przypadkach będzie towarzyszyć nam przez całkiem pokaźny kawałek naszego życia, dlatego warto zadbać o to, by nie stało się to udręką. Drugą ważną sprawą jest zdolność kredytowa! To na jej podstawie bank zdecyduje, czy pieniądze zostaną przyznane. Podczas wybierania najlepszego rozwiązania warto rozważyć wszystkie dostępne na rynku opcje. W tym przypadku pomocą służą proste wyszukiwarki internetowe, tj. http://xn--smlnutensikkerhet-9qbb.com/forbrukslan/, które tworzą ranking kredytowy. Zanim przystąpimy do podpisania umowy, trzeba bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie warunki umowy, a w razie wątpliwości skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Kredyty dostępne na norweskim rynku

Jak zapewne wielu z Was się domyśla, zaciągnie kredytu nie wygląda tak, że pożyczamy pieniądze i za kilka lat oddajemy taką samą kwotę. Banki nakładają na pożyczkobiorców szereg kosztów dodatkowych. Będzie to m.in. prowizja, RRSO powiązane ze stopą oprocentowania, koszty udzielenia kredytu, czy ewentualne klauzule dotyczące wcześniejszej spłaty zobowiązań. Dostępne są jeszcze tzw. kredyty hipoteczne, w których do gry wchodzi zastaw na nieruchomościach, co niejako jeszcze bardziej komplikuje sytuacje od strony prawnej. Innym popularnym rozwiązaniem jest leasing samochodowy, czyli wypożyczanie samochodu kupionego przez bank. 

 Materiał Promocyjny 

Finanse
WIG20 obchodzi 30 urodziny. W ostatnich latach przeżywał prawdziwą huśtawkę nastrojów
Finanse
Szansa na małą dywersyfikację oszczędności emerytalnych
Finanse
Rozliczenie roczne dla pasywnych i aktywnych
Finanse
GPW poprawia wyniki. Nowy prezes chce przyciągnąć nowe spółki i inwestorów
Finanse
Priorytetem nowego prezesa GPW przyciągnięcie nowych emitentów i inwestorów
Finanse
Wakacje kredytowe ruszą od czerwca