Energetyka

PGNiG może zaangażować się finansowo w budowę gazowej Ostrołęki

PGNiG, PKN Orlen oraz należąca do płockiego koncernu Energa podpisały aneks do umowy inwestycyjnej bloku gazowego Ostrołęka C. Strony mają dążyć do zaangażowania finansowego ze strony PGNiG.
Foto: materiały prasowe

Spółki podały w komunikatach giełdowych, że strony będą dążyć do uzgodnienia, aby docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację Ostrołęki C przyjęła postać udziału finansowego -  Wysokość i sposób wniesienia wkładu PGNiG powinny zostać określone w odrębnej umowie, która zostanie zawarta do końca 2022 r. – czytamy w komunikacie.  W aneksie do umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie bloku, strony potwierdziły gotowość do kontynuowania współpracy. Wskazano jednak także potrzebę dostosowania zasad współpracy do warunków, w jakich projekt ma być realizowany.

W czerwcu tego roku PKN Orlen podpisał kontrakt na budowę bloku gazowego o mocy 745 MW podpisała z GE. Wartość tego kontraktu to 2,5 mld zł. Dodatkowo Energa ma jeszcze zapłacić GE do 1,35 mld zł netto w ramach rozliczania z wykonawcą 1000 MW bloku na węgiel kamienny, której realizacji zaniechano.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.