Energetyka

ZE PAK: Popyt na akcje znów się obudził

Po przerwie notowania ZE PAK powróciły do rajdu w górę. Inwestorzy dowiedzieli się kilku szczegółów na temat planowanej elektrowni jądro-wej z wywiadu w „Parkiecie". Akcje spółki drożały pod koniec wtorkowej sesji o 15 proc., do 13,6 zł.
Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz ZE PAK, i Michał Sołowow, właściciel Synthosu, poinfor-mowali o podjęciu decyzji o rozpoczęciu wspólnego projektu, którego celem jest budowa w Pątnowie, na bazie aktywów ZE PAK, elektrowni jądrowej. Plan zakłada inwestycję w cztery do sześciu reaktorów typu SMR o mocy 300 MW każdy. Wywołało to euforię na kursie i notowania rosły w tempie dwucyfrowym. Ostatnie trzy sesje walory ZE PAK zakończyły jednak na minusie, a popyt ponownie obudził się we wtorek.

We wtorkowym wydaniu „Parkietu" ukazał się wywiad z Zygmuntem Solorzem i Michałem Sołowowem, w którym miliarderzy informują o szczegółach projektu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.