Energetyka

Polenergia: Akcjonariusze zdecydują o emisji

W najbliższy piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy Polenergii pochyli się nad projektem uchwały dotyczącym planowanej emisji akcji.
Foto: Adobestock

Projekt wnieśli wspólnie główni akcjonariusze energetycznej spółki Mansa Investments, kontrolowanej przez Dominikę Kulczyk, oraz BIF IV Europe Holdings, który jest częścią kanadyjskiej grupy Brookfield Asset Management. Projekt uchwały przewiduje upoważnienie zarządu do emisji maksymalnie 21,43 mln akcji po cenie 47 zł, a także zakłada możliwość wyłączenia prawa poboru. W poniedziałek za walory spółki płacono na warszawskiej giełdzie maksymalnie 73,90 zł. Wysokość ceny emisyjnej ustalona została wcześniej w umowie pomiędzy głównymi akcjonariuszami.

Zarząd Polenergii oczekuje, że pierwsza emisja akcji w ramach kapitału docelowego odbędzie się w ciągu sześciu miesięcy od decyzji akcjonariuszy o upoważnieniu zarządu do podwyższania kapitału zakładowego, a w wyniku emisji uda się pozyskać około 675 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami władz Polenergii, środki te mają popłynąć w szczególności na pokrycie potrzeb inwestycyjnych wynikających z realizacji strategii grupy na lata 2020–2024, w tym budowę nowych farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych, dalszy rozwój projektów morskich farm wiatrowych, a także inwestycje w energetykę rozproszoną i elektromobilność.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.