Energetyka

Unimot wchodzi na rynek fotowoltaiki

Zależny Unimot Energia i Gaz planuje do końca 2023 r. wypracować w nowym biznesie 276 mln zł przychodów. W realizacji tego celu pomoże ok. 150 handlowców i ponad 100 ekip instalacyjnych.
Foto: Adobestock

Unimot Energia i Gaz, firma z grupy Unimotu, rozpoczęła w Polsce sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marką Avia Solar. Usługa skierowana jest zarówno dla klientów biznesowych, jak i detalicznych. - Wykorzystując nasze doświadczenie w sprzedaży na rynku energii elektrycznej i gazu będziemy oferować klientom kompleksową mulitproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami prądu z sieci - mówi cytowany w komunikacie prasowym Marcin Ludwicki, prezes Unimotu Energia i Gaz.

Firma nowy biznes opiera na oferowaniu paneli fotowoltaicznych o najwyższej jakości i najdłuższych na rynku gwarancjach dotyczących ich sprawności. Chodzi m.in. o wyroby produkowane przez niemiecką firmę Aleo. W ofercie znajdą się też wyroby producentów z Polski, Europy i Azji.

Nowa usługa będzie sprzedawana m.in. na stacjach paliw grupy Unimot funkcjonujących pod marką Avia. - Dzięki sieci sprzedaży, doświadczonym handlowcom, doskonałej ofercie oraz zasobom grupy Unimot w okresie trzech lat chcemy stać się jednym z czołowych graczy na rynku energii słonecznej w Polsce - twierdzi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Unimotu Energia i Gaz do końca 2023 r. planuje osiągnąć 69 MWp (megawat peak) zainstalowanej mocy, przy rocznej sprzedaży na poziomie ok. 20 MWp. Dzięki temu w najbliższych niespełna czterech latach chce wypracować 276 mln zł przychodów. W realizacji tego celu ma pomóc wsparcie ok. 150 zewnętrznych handlowców i ponad 100 ekip instalacyjnych w całej Polsce.

Unimot Energia i Gaz wartość rynku fotowoltaiki w naszym kraju (mierzoną przychodami wszystkich firm z branży) szacuje do 2050 r. ma poziomie ok. 50 mld zł. Firma obecnie dostarcza prąd i gaz ziemny do ponad 3,5 tys. odbiorców.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.