REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Energetyka

Trudna batalia o ceny prądu

Prezes URE wezwał spółki energetyczne do wyjaśnień.
Foto: Adobestock

Druga odsłona negocjacji firm energetycznych z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie cen za energię elektryczną dla gospodarstw domowych okazuje się nie mniej emocjonująca niż ta, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec 2019 r. Przypomnijmy, że o wzrost cen walczą Polska Grupa Energetyczna, Tauron, Energa i Enea. Dotąd żadnej z firm nie udało się dojść do porozumienia z prezesem URE, który wezwał koncerny do złożenia dodatkowych informacji uzasadniających wnioskowane przez nie podwyżki.

– Obecnie prowadzone są w Urzędzie cztery postępowania, w ramach których prezes URE wystosował do wszystkich czterech sprzedawców wezwania do przedstawienia dodatkowych informacji, przy czym do dwóch sprzedawców wystąpił po raz kolejny. Wyjaśnienia, jakie uzyskamy, mają na celu ustalenie, czy wnioski sprzedawców są zasadne – mówi „Parkietowi" Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka URE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA