Energetyka

Sunex na fali rosnącego zainteresowania OZE

W tym roku spółka chce zakończyć inwestycję obejmującą uruchomienie pierwszej w Europie w pełni zrobotyzowanej linii do produkcji zasobników.

Romuald Kalyciok, prezes Suneksu.

Foto: materiały prasowe

Notowany na rynku głównym GPW Sunex jest beneficjentem rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii. Spółka zauważa wyraźny wzrost popytu na rynku krajowym i stale umacnia swoją pozycję na kluczowym rynku zagranicznym. Ostatnie mocne spadki na giełdzie nie ominęły jednak walorów Suneksu, którego notowania w piątek odrabiały straty, rosnąc o ponad 22 proc., do 6,12 zł.

Fotowoltaika w modzie

Działalność spółki opiera się na produkcji elementów, urządzeń i systemów służących wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Dywersyfikacja produkcji pozwala wyróżnić trzy filary działalności spółki: oferowanie kompletnych systemów solarnych, monoblokowych pomp ciepła typu powietrze woda i elementów mocujących i kompletnych zestawów montażowych do systemów solarnych i fotowoltaicznych. Obecnie najwyższy poziom przychodów generuje sprzedaż szeroko pojętych systemów i elementów montażowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.