REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Energetyka

PGE: Nowy prezes na gorsze czasy

Wojciech Dąbrowski został prezesem Polskiej Grupy Energetycznej. Zastąpił na tym miejscu Henryka Baranowskiego, który ostatecznie zrezygnował z ubiegania się o wybór na kolejną kadencję. Walka o miejsca we władzach PGE do samego końca była bardzo zacięta.

Wojciech Dąbrowski, nowy prezes PGE.

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza zdecydowała się też na inne zmiany w zarządzie największego producenta energii w kraju. Miejsce Emila Wojtowicza, wiceprezesa ds. finansowych, zajął Paweł Strączyński. Odwołano też wiceprezesa ds. inwestycji kapitałowych Wojciecha Kowalczyka. Odpowiedzialny za obszar korporacyjny będzie Paweł Cioch, zastępując Marka Pastuszkę. Wiceprezesem ds. operacyjnych pozostał Ryszard Wasiłek, a ds. innowacji Paweł Śliwa. Kadencja zarządu trwa trzy lata.

Nowy zarząd PGE planuje audyt projektów i pilną, w perspektywie dwóch miesięcy, prezentację działań całej grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA