REKLAMA
REKLAMA

Debiuty

Triggo: Wjazd na parkiet

Triggo w drodze na giełdę zamierza skorzystać z usług DM BOŚ. Firma już pozyskała z konkursów unijnych 11 mln zł oraz od inwestorów prywatnych 4,5 mln zł.

Triggo testuje pierwszy prototyp i przewiduje, że w tym roku wypuści serię przedprodukcyjną dziewięciu pojazdów.

Foto: materiały prasowe

Przygotowuje 2-osobowy, elektryczny pojazd, którego głównym nabywcą będą firmy współużytkowania samochodów. Triggo testuje na ulicach pierwszy prototyp i przewiduje, że w tym roku wypuści serię przedprodukcyjną dziewięciu pojazdów.

Napędzany elektrycznie pojazd przystosowany jest do autonomicznego poruszania się. – Tylko w Europie ponad 160 podmiotów pracuje nad systemami automatycznego prowadzenia. Wśród nich będziemy szukać dostawcy systemu dla Triggo. Nasz pojazd idealnie wpisuje się w wymagania rynku Robo-Taxi, a przyznana międzynarodowa ochrona patentowa stwarza unikatowe perspektywy międzynarodowej komercjalizacji – zapewnia założyciel Triggo i autor koncepcji samochodu Rafał Budweil.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA