Crowdfunding

Ważny rok dla konopi. Spółka Liroya rusza z emisją

2 czerwca rozpocznie się emisja crowdinvestingowa producenta konopi LiRoyal.
Foto: materiały prasowe

Firma, której prezesem jest były poseł i raper Piotr Liroy-Marzec, zamierza pozyskać 4,5 mln zł m.in. na rozwój działalności w Polsce, wyjście na rynki zagraniczne, promocję i rozwój posiadanej technologii. Firma planuje również zadebiutować na rynku NewConnect. W tym celu podpisała list intencyjny z Januarym Ciszewskim, prezesem JR Holdingu.

– Uważam, że jesteśmy na początku ekspansji na młodym, nieuregulowanym rynku. Dotychczasowe debiuty na NewConnect czy emisje crowdinvestingowe to preludium, a każdy, kto jest w tej branży, od dłuższego czasu widzi, że 2021 r. będzie przełomowy – mówi „Parkietowi" prezes LiRoyal Piotr Liroy-Marzec. – Posiadamy pełną kontrolę nad produktem, dysponujemy parkiem maszynowym z certyfikatem GMP. To właśnie jakością naszych produktów chcemy zdystansować zagranicznych konkurentów – dodaje Liroy-Marzec.

Oprócz wspomnianego parku maszynowego, firma dysponuje systemem KingAPP, który wspiera m.in. proces produkcyjny czy dystrybucyjny. Spółka nie jest również zadłużona. Właśnie te aspekty mają pomóc w pozyskaniu zagranicznych klientów.

– Mówiąc szczerze, to w tym momencie rynki zagraniczne również nie są jeszcze do końca poukładane. Byłem w stanie dobrze zbadać branżę zarówno w skali globalnej jak i krajowej, dlatego jestem pewien, że obecnie nawet do 75 proc. rynku konopnego w Europie stanowią Niemcy – mówi prezes.

– Będąc na naszym etapie rozwoju widzę wiele niezagospodarowanych obszarów, na których możemy pojawić się ze swoimi produktami. Oprócz niemieckiego, istotny jest również rynek amerykański. Pojawiają się już przesłanki mówiące, że w Europie mamy lepszą technologię i jakość, dlatego USA też są jednym z naszych kierunków rozwoju. Prowadzimy już w tej kwestii pierwsze rozmowy – podsumowuje Liroy-Marzec.

Emisja crowdinvestingowa nastąpi na platformie Beesfund. Spółka zapowiedziała również, że zamierza jak najszybciej przejść do generowania zysków, a pierwszą dywidendę chce wypłacić w 2023 r. Debiut giełdowy natomiast ma być m.in. szansą dla crowdinvestingowych inwestorów na wyjście z inwestycji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.