REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Korporacja KGL zwiększy produkcję

Grupa kapitałowa kupiła kolejne maszyny, gdyż liczy na dalszy wzrost popytu na plastikowe opakowania. Aby ograniczyć koszty działalności, zamierza połączyć się z trzema firmami zależnymi.
Foto: materiały prasowe

Korporacja KGL stawia na mocny wzrost produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. W związku z tym w ostatnich tygodniach uruchomiła dwie linie do termoformowania (służą do produkcji opakowań). Obecnie, jak informuje spółka, grupa jest w posiadaniu 27 linii do termoformowania, które obłożone są średnio w 70–75 proc. Mają one łączną zdolność przetwórczą około 33 tys. ton folii rocznie, co umożliwia wyprodukowanie ponad 1,5 mld sztuk opakowań.

Rośnie popyt na plastik

Giełdowa grupa systematycznie zwiększa moce, gdyż w jej ocenie branża przetwórcza nadal będzie się dynamicznie rozwijać, zwłaszcza w naszym kraju. Zauważa, że dziś zużycie tworzyw sztucznych w przeliczeniu na statystycznego Polaka wynosi około 75 kg rocznie, podczas gdy średnia unijna oscyluje w pobliżu 92 kg. – Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że wiele przedsiębiorstw (w tym także grupa KGL) konsekwentnie realizuje inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych – a takie działania zawsze podparte są stwierdzonym popytem ze strony odbiorców. Coraz większe wymogi higieniczne, sanitarne oraz oczekiwania co do jakości prezentacji produktów sprzyjać będą rozwojowi tego segmentu rynku – twierdzą przedstawiciele firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA