REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Po pieniądze na rozwój w Azji

Kolejna emisja akcji dla wybranych inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wrocławski XTPL, notowana na głównym rynku GPW od lutego br. spółka oferująca przezroczyste i przewodzące energię warstwy (ang. Transparent Conductive Films – TCF), zapowiedział kolejną emisję akcji kierowanych do wybranego grona inwestorów. Po tym jak w maju sprzedała 42,6 tys. walorów spółce TPL, teraz chce uplasować w podobny sposób do 65 tys. walorów.

Cena emisyjna papierów ma wynieść 130 zł. Po jej ogłoszeniu w piątek akcje XTPL traciły na wartości ponad 5 proc. Gdy zamykaliśmy to wydanie „Parkietu", papier kosztował 145 zł, co dawało kapitalizację firmy na poziomie 258 mln zł.

Zarząd XTPL podał w komunikacie, że zdecydował się wykorzystać instytucję kapitału docelowego „wobec otrzymania od grupy inwestorów zagranicznych wstępnej deklaracji zainteresowania dotyczącej objęcia akcji (...), jak również mając na uwadze dalsze plany rozwojowe spółki w zakresie komercjalizacji rozwijanej technologii". Nie ujawnił, kim są inwestorzy. Na początku czerwca podczas czatu internetowego management wyrażał przekonanie, że technologia znajdzie nabywców w postaci zagranicznych producentów wyświetlaczy.

Zakłada teraz, że pozyskane z emisji pieniądze przeznaczy na „finansowanie prac związanych z komercjalizacją technologii na rynkach Azji Południowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój chmury patentowej".

Firma jest na początkowym etapie rozwoju. W 2018 r. zanotowała 2,3 mln zł przychodu. W I kwartale br. wykazało 3,33 mln zł straty operacyjnej i 3,34 mln zł skonsolidowanej straty netto. Rok wcześniej strata netto firmy wyniosła 0,84 mln zł. ziu

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA