Chemia

Plast-Box: Spadną przychody

W kwietniu przychody grupy Plast-Box będą stanowiły 60–65 proc. tego, co uzyskano w tym samym miesiącu ub.r. To konsekwencja spadku zamówień będącego z kolei skutkiem rozprzestrzeniającej się pandemii.
Foto: materiały prasowe

W zaistniałej sytuacji zarząd postanowił ograniczyć bieżące koszty działalności firmy m.in. pracy, logistyki zewnętrznej i marketingowe. Zdecydowano o czasowym wstrzymaniu realizacji stosunkowo małych inwestycji. Wszystkie rozpoczęte o charakterze istotnym mają być jednak dokończone zgodnie z harmonogramem. Spółka powtórnie otrzymała certyfikat BRC potwierdzający, że jej opakowania spełniają normy bezpieczeństwa i jakości.

Obecna sytuacja nie przekłada się negatywnie na bieżącą płynność finansową żadnej z firm należących do grupy. Zarząd nie jest jednak w stanie wiarygodnie oszacować, jaki wpływ będzie miało rozprzestrzeniania się koronawirusa na wyniki grupy w kolejnych miesiącach. Z ostatnich szacunkowych danych wynika, że w I kwartale skonsolidowane przychody Plast-Boksu wyniosły 54,7 mln zł, a czysty zarobek 1,6 mln zł. Rok wcześniej było to 53,2 mln zł i 2,5 mln zł. TRF

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.