REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ciech. Spółka zabezpiecza płynność

Pandemia koronawirusa wpłynęła na spadek produkcji w niektórych biznesach grupy.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Władze Ciechu zapewniają, że dzięki wprowadzonym w 2019 r. zmianom grupa wzmocniła fundamenty finansowe, co ma odzwierciedlenie w poziomie dostępnych środków pieniężnych, które na koniec I kwartału wynoszą ok. 700 mln zł. Ma to zwiększyć poziom bezpieczeństwa w czasie dużej niepewności związanej z sytuacją gospodarczą na świecie.

– W 2019 r. naszym priorytetem była poprawa efektywności biznesowej i wzmocnienie fundamentów finansowych grupy. Pozyskaliśmy dodatkowe finansowanie, optymalizowaliśmy kapitał obrotowy, zwiększyliśmy płynność – zaznacza Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu. Obecnie w swoim planie spółka uwzględnia ryzyka związane z pandemią koronawirusa. – W ciągu najbliższych tygodni szczególny nacisk położymy na ochronę pracowników, utrzymanie ciągłości produkcji, zabezpieczanie płynności i dalszą konsekwentną realizację naszej strategii – zapowiada Jakubowicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA