Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Biomed-Lublin w kierunku szczytu hossy

Foto: GG Parkiet

Rosnące statystyki zachorowań na koronawirusa w Polsce sprzyjają lubelskiej spółce. Na początku września korekta zatrzymała się na 100-sesyjnej średniej (11 zł), a w minionym tygodniu kurs przekroczył 50-sesyjną (18,5 zł). MACD i RSI(14) zwyżkują, ale do szczytów z sierpnia jeszcze dużo im brakuje. Biomed ma więc przestrzeń do krótkoterminowych zwyżek, których celem jest maksimum hossy 32,8 zł. Trzeba się jednak liczyć z podwyższoną zmiennością – relacja ATR do kursu wynosi 13 proc. Wspomniane średnie stanowią najbliższe wsparcia.

2. PCC Exol powyżej wstęgi średnich kroczących

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży chemicznej przez cały wrzesień konsolidował się w wąskim paśmie wahań wzdłuż 200-sesyjnej średniej. W minionym tygodniu doszło do wybicia górą, które zostało potwierdzone skokiem wolumenu. W piątek rano cena sięgała w porywach 5,44 zł, a więc znalazła się powyżej średnich z 50 i 100 sesji. MACD i RSI(14) zwyżkują i nie dotarły jeszcze do stref wykupienia. W tym kontekście PCC Exol ma szansę na wzrost do lokalnych oporów – 7 zł lub nawet 13 zł. Wspomniana konsolidacja stanowi strefę wsparcia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.